Naši lektoři

Ruben

Ruben Peguero salsa, bachata, merengue

Ruben Peguero z Dominikánské republiky, tanečník, choreograf a producent latinskoamerických tanečních kulturních programů v ČR je jeden z nejtalentovanějších a nejzkušenějších instruktorů salsy v ČR. Kromě původních latinskoamerických tanců má zkušenosti s moderními a tradičními africkými tanci. V roce 1990 vyhrál hlavní cenu TV taneční soutěže v elektroboogie se skupinou „OUT-10-TIC“. Později v Praze spoluzaložil breakdance a hip-hop taneční školu Crazy Kings. V létech 1994-95 spolupracoval na dvou celovečerních projektech, se kterými vystupoval v Praze, v Paříži a ve Vídni na festivalu moderního tance Tanzsprache. V r. 1996 získal cenu na soutěži „Prix Volini“ v Paříži ve vítězné choreografii Moniky Rebcové.

První kurzy salsy pod vedením Rubena v roce 1994 a jak to vše začalo.

V roce 1994 Ruben přišel s nápadem představit salsu i merengue české veřejnosti jak prvními tanečními kurzy (latino club La Corona), tak i první taneční skupinou zaměřenou na salsu a další karibské tance.  V období 1996-1999 spoluzaložil první taneční salsa skupinu v Čechách Azucar Negra, později založil a působil jako vedoucí skupiny Café Ron y Tabaco. Od r. 2001 do r. 2011 vedl taneční kurzy v jedné nejpopulárnější salsa tančírně v Mánesu, v Praze. V roce 2003 vyhrál cenu o nejlepšího učitele salsy v ČR. Od r. 2002 do 2008 byl členem skupiny Tradición, která vyhrála cenu nejlepší Latino taneční skupiny u nás v r. 2005 i 2006. Od r. 2006 do 2013 společně se svojí partnerkou Lenkou pořádali taneční párty a vedli pravidelné kurzy salsy a dalších karibských tanců v několika městech Česka, např. v Plzni, v Liberci, v Ústí n. Labem, v Hradci Králové, v Mladé Boleslavi, v Rakovníku.

V roce 2009 Ruben obdržel od konzula Dominikánské republiky v Praze diplom jako uznání šíření dominikánských tanců, bachaty a merengue, zde v ČR.

Od r.2010 do r.2019 společně s Lenkou spolupořádali s Eurocentrem Jablonec n. Nisou a Městem Jablonec n. Nisou jednu z nejreprezentativnějších hudebně tanečních latinskoamerických akcí v ČR SALSA NIGHT, kde se Ruben zasloužil o ojedinělý hudební a taneční program za účasti mnoha výborných LA kapel, DJ a tanečníků z Evropy a z ČR. 

Kde jste také mohli Rubena vidět.

Ruben se také účastnil od roku 2000 do roku 2008 hudebně-tanečního projektu BA-TO-CU („Back To Culture“), což je seskupení muzikantů a tanečníků zabývající se interpretací tradiční africké hudby a tance v kombinaci s moderním tancem.
Jako tanečníka moderního tance jste ho mohli vidět například v Laterně Magice, v tanečním divadle Ponec či v rámci známého mezinárodního festivalu Tanec Praha atd. Účinkoval v muzikálu „Hello Doly“, „Hair“ a ve filmech nebo videofilmech pod vedením režisérů jako např. Margaret Von Trotta, Jiří Menzel, Filip Renč, Otakar Schmid, Plamen Sjarov, Ondřej Anděra a další.

Spolupracoval např. se Šum Svistu Daniela Nekonečného, s Darou Rolins, Michaelem Kocábem a Zuzanou Navarovou a dalšími osobnostmi české a mezinárodní hudební sféry (Prodigy, Deep Forest, WWW a jiné).

Ruben účinkoval v několika televizních dokumentárních i celovečerních zábavných pořadech jako tanečník salsy a dalších karibských tanců nebo v televizních diskuzních pořadech na téma tanec nebo zdravý životní styl.

Jeden z mála fundovaných latinskoamerických tanečních lektorů v Praze.

Od září 2006 vede svoji taneční školu Ruben-Dance společně se svojí partnerkou Lenkou Vackovou. Ruben-Dance je v Čechách jediná taneční škola, kde vyučuje více profesionálních špičkových tanečníků přímo z Karibiku, kteří si zakládají na naučení správných kroků a na správné interpretaci karibských tanců.
Ruben je vyhledávaným tanečníkem pro svůj veliký taneční talent a pro svoji ladnost a krásu v pohybu.
Je též vyhledávaným a oblíbeným tanečním instruktorem pro svoji schopnost vysvětlit a správně ukázat základy i složité taneční prvky se zachováním typického latinskoamerického pohybu, pro svoji trpělivost, pro smysl pro humor a pro nakažlivou radost z tance.
Taneční kurzy Rubéna jsou nabité energií a velmi přátelskou atmosférou.

Příprava programu pro výuku karibských tanců v ČR.

V roce 2009 Ruben s Lenkou navštívili na dva měsíce Kubu a Dominikánskou republiku, kde vyhledali nejlepší profesionální tanečníky, aby se u nich inspirovali a získali další zkušenosti. Navštívili také světově známou hudební kapelu Los Muňequitos de Matanzas (oceněná Latin Grammy), se kterou natočili malý dokument o její hudební kariéře. Kromě individuálních lekcí u profesionálních tanečníků absolvovali také řadu tanečních večerů, navštívili vystoupení folklórních i moderních tanců a kapel. Tančili i s uznávanými tanečníky tzv. z ulice. Díky studii kubánských i dominikánských tanců přímo v zemích jejich původu a Rubenovy znalosti výuky těchto tanců v Praze od r.1994 vytvořili program výuky kubánské salsy (casino) a bachaty tak, aby zachovali podstatu těchto tanců, aby zde taneční veřejnosti co nejvíce předali ryzost těchto tanců s respektem k této taneční kultuře i k zájemcům o tyto tance.

Zastupující asistentka: Lenka Vacková – spoluzakladatelka taneční školy RUBEN-DANCE. Více informací na jejím profilu.

 

salsa, bachata, mambo, dance pregue ruben danceRuben Peguero tanečník, salsa, bachata, Caribbean dance courses pragueruben peguero salsa karibské tance bachata ruben-dancebachata sensual ruben dance Caribbean dance courses prague

ruben dance salsa bachata karibské tance v Praze a po celé ČR

merengue ruben dance Caribbean dance courseskaribské tance praha salsa bachata ruben-dancekaribské tance ruben-dance praha dance praguereggaeton ruben dance Caribbean dance courses pragueruben-dance_karibský mix

salsa bachata courses prague_salsa bachata kurzy praha

ruben dance salsa bachata kurzy praha prague

ruben dance ruben peguero salsa rumba conga praha

Evy EN

anglicky

O Evy. Duis feugiat consequat felis sed molestie. Fusce a commodo eros. Nulla scelerisque mauris in ligula condimentum, accumsan blandit orci dapibus. Nullam finibus arcu leo, sit amet suscipit mauris rhoncus a. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam lobortis magna sit amet mauris condimentum, quis pulvinar leo aliquam. Cras viverra congue justo, sit amet laoreet ante rhoncus vel. Nullam posuere condimentum mi, in aliquet nulla maximus ut. Nam justo urna, blandit ut fringilla et, cursus eu dui. Nullam venenatis finibus vulputate. Aliquam ut sapien vestibulum, blandit nulla congue, cursus metus. Suspendisse dictum a nisl vel aliquam. Morbi condimentum erat vitae ligula vulputate suscipit. Nunc aliquet mi sem, sit amet malesuada eros auctor vitae.

Morbi in tincidunt massa, sed iaculis ex. Aliquam neque dui, bibendum ac tellus ut, suscipit tristique justo. In non pharetra augue, eget pellentesque sapien. Phasellus et finibus risus. Aliquam pharetra purus eu arcu pulvinar pharetra. Aliquam pretium sapien augue, vel elementum dui feugiat in. Nulla dolor lorem, volutpat luctus sem a, efficitur mattis metus.