Naši lektoři

Ruben

Ruben Peguero salsa, bachata, merengue

Ruben Peguero z Dominikánské republiky, tanečník, choreograf a producent latinskoamerických tanečních kulturních programů v ČR je jeden z nejtalentovanějších a nejzkušenějších instruktorů salsy v ČR. Kromě původních latinskoamerických tanců má zkušenosti s moderními a tradičními africkými tanci. V roce 1990 vyhrál hlavní cenu TV taneční soutěže v elektroboogie se skupinou „OUT-10-TIC“. Později v Praze spoluzaložil breakdance a hip-hop taneční školu Crazy Kings. V létech 1994-95 spolupracoval na dvou celovečerních projektech, se kterými vystupoval v Praze, v Paříži a ve Vídni na festivalu moderního tance Tanzsprache. V r. 1996 získal cenu na soutěži „Prix Volini“ v Paříži ve vítězné choreografii Moniky Rebcové.

První kurzy salsy pod vedením Rubena v roce 1994 a jak to vše začalo.

V roce 1994 Ruben přišel s nápadem představit salsu i merengue české veřejnosti jak prvními tanečními kurzy (latino club La Corona), tak i první taneční skupinou zaměřenou na salsu a další karibské tance.  V období 1996-1999 spoluzaložil první taneční salsa skupinu v Čechách Azucar Negra, později založil a působil jako vedoucí skupiny Café Ron y Tabaco. Od r. 2001 do r. 2011 vedl taneční kurzy v jedné nejpopulárnější salsa tančírně v Mánesu, v Praze. V roce 2003 vyhrál cenu o nejlepšího učitele salsy v ČR. Od r. 2002 do 2008 byl členem skupiny Tradición, která vyhrála cenu nejlepší Latino taneční skupiny u nás v r. 2005 i 2006. Od r. 2006 do 2013 společně se svojí partnerkou Lenkou pořádali taneční párty a vedli pravidelné kurzy salsy a dalších karibských tanců v několika městech Česka, např. v Plzni, v Liberci, v Ústí n. Labem, v Hradci Králové, v Mladé Boleslavi, v Rakovníku.

V roce 2009 Ruben obdržel od konzula Dominikánské republiky v Praze diplom jako uznání šíření dominikánských tanců, bachaty a merengue, zde v ČR.

Od r.2010 do r.2019 společně s Lenkou spolupořádali s Eurocentrem Jablonec n. Nisou a Městem Jablonec n. Nisou jednu z nejreprezentativnějších hudebně tanečních latinskoamerických akcí v ČR SALSA NIGHT, kde se Ruben zasloužil o ojedinělý hudební a taneční program za účasti mnoha výborných LA kapel, DJ a tanečníků z Evropy a z ČR. 

Kde jste také mohli Rubena vidět.

Ruben se také účastnil od roku 2000 do roku 2008 hudebně-tanečního projektu BA-TO-CU („Back To Culture“), což je seskupení muzikantů a tanečníků zabývající se interpretací tradiční africké hudby a tance v kombinaci s moderním tancem.
Jako tanečníka moderního tance jste ho mohli vidět například v Laterně Magice, v tanečním divadle Ponec či v rámci známého mezinárodního festivalu Tanec Praha atd. Účinkoval v muzikálu „Hello Doly“, „Hair“ a ve filmech nebo videofilmech pod vedením režisérů jako např. Margaret Von Trotta, Jiří Menzel, Filip Renč, Otakar Schmid, Plamen Sjarov, Ondřej Anděra a další.

Spolupracoval např. se Šum Svistu Daniela Nekonečného, s Darou Rolins, Michaelem Kocábem a Zuzanou Navarovou a dalšími osobnostmi české a mezinárodní hudební sféry (Prodigy, Deep Forest, WWW a jiné).

Ruben účinkoval v několika televizních dokumentárních i celovečerních zábavných pořadech jako tanečník salsy a dalších karibských tanců nebo v televizních diskuzních pořadech na téma tanec nebo zdravý životní styl.

Jeden z mála fundovaných latinskoamerických tanečních lektorů v Praze.

Od září 2006 vede svoji taneční školu Ruben-Dance společně se svojí partnerkou Lenkou Vackovou. Ruben-Dance je v Čechách jediná taneční škola, kde vyučuje více profesionálních špičkových tanečníků přímo z Karibiku, kteří si zakládají na naučení správných kroků a na správné interpretaci karibských tanců.
Ruben je vyhledávaným tanečníkem pro svůj veliký taneční talent a pro svoji ladnost a krásu v pohybu.
Je též vyhledávaným a oblíbeným tanečním instruktorem pro svoji schopnost vysvětlit a správně ukázat základy i složité taneční prvky se zachováním typického latinskoamerického pohybu, pro svoji trpělivost, pro smysl pro humor a pro nakažlivou radost z tance.
Taneční kurzy Rubéna jsou nabité energií a velmi přátelskou atmosférou.

Příprava programu pro výuku karibských tanců v ČR.

V roce 2009 Ruben s Lenkou navštívili na dva měsíce Kubu a Dominikánskou republiku, kde vyhledali nejlepší profesionální tanečníky, aby se u nich inspirovali a získali další zkušenosti. Navštívili také světově známou hudební kapelu Los Muňequitos de Matanzas (oceněná Latin Grammy), se kterou natočili malý dokument o její hudební kariéře. Kromě individuálních lekcí u profesionálních tanečníků absolvovali také řadu tanečních večerů, navštívili vystoupení folklórních i moderních tanců a kapel. Tančili i s uznávanými tanečníky tzv. z ulice. Díky studii kubánských i dominikánských tanců přímo v zemích jejich původu a Rubenovy znalosti výuky těchto tanců v Praze od r.1994 vytvořili program výuky kubánské salsy (casino) a bachaty tak, aby zachovali podstatu těchto tanců, aby zde taneční veřejnosti co nejvíce předali ryzost těchto tanců s respektem k této taneční kultuře i k zájemcům o tyto tance.

Zastupující asistentka: Lenka Vacková – spoluzakladatelka taneční školy RUBEN-DANCE. Více informací na jejím profilu.

 

salsa, bachata, mambo, dance pregue ruben danceRuben Peguero tanečník, salsa, bachata, Caribbean dance courses pragueruben peguero salsa karibské tance bachata ruben-dancebachata sensual ruben dance Caribbean dance courses prague

ruben dance salsa bachata karibské tance v Praze a po celé ČR

merengue ruben dance Caribbean dance courseskaribské tance praha salsa bachata ruben-dancekaribské tance ruben-dance praha dance praguereggaeton ruben dance Caribbean dance courses pragueruben-dance_karibský mix

salsa bachata courses prague_salsa bachata kurzy praha

ruben dance salsa bachata kurzy praha prague

ruben dance ruben peguero salsa rumba conga praha